всі категорії

Новини галузі

Ти тут : Головна> Новини > Новини галузі

Кенія прискорює запуск проектів будівництва атомної енергетики

Час: 2014-07-12 Переглядів: 7

Уряд Кенії нещодавно оголосив, що інвестує 200 мільйонів кенійських шилінгів (1 долар США дорівнює 80 кенійським шилінгам) як початковий фонд для будівництва кенійської національної атомної електростанції, щоб полегшити довгостроковий внутрішній дефіцит електроенергії. Кенія також стане другою африканською країною, яка використовує ядерну енергію після Південної Африки.

Патрік Нійоко, постійний секретар міністерства енергетики Кенії, заявив ЗМІ, що рішення уряду про будівництво атомних електростанцій в основному спрямоване на зменшення залежності від гідроенергетики та досягнення диверсифікації виробництва енергії.

Поточна загальна встановлена ​​потужність виробництва електроенергії в Кенії становить 1,200 МВт, з яких на виробництво гідроелектростанцій припадає 56% і деяка кількість геотермальної електроенергії. Нійоко сподівається, що після завершення атомна електростанція матиме генеруючу потужність не менше 1,000 мегават.

За підрахунками, будівництво такої АЕС потребує інвестицій у 1 млрд доларів США.

Раніше уряд Кенії намагався розширити канали постачання енергії. Вона намагалася закуповувати електроенергію в сусідніх країнах, щоб задовольнити свій внутрішній попит на електроенергію, який щорічно зростає на 8%. Минулого тижня уряд Кенії та Африканський банк розвитку підписали кредитну угоду на суму 3.997 мільярда кенійських шилінгів для підключення національної мережі Кенії до інших країн Східної Африки.

Через відсутність опадів залежність Кенії від гідроенергетики призвела до надзвичайно нестабільного та недостатнього енергопостачання. Це серйозно перешкоджало проникненню іноземного капіталу на кенійський ринок і безпосередньо вплинуло на економічний розвиток і соціальний прогрес Кенії.

Щоб пришвидшити запуск проектів будівництва ядерної енергетики, уряд Кенії нещодавно створив Комітет з ядерної енергетики, який відповідає за вибір майданчика для ядерного реактора та інші пов’язані з цим питання. Фахівці прогнозують, що для того, щоб АЕС буде побудовано і почне виробляти електроенергію, знадобиться близько 5-7 років.